Samostalna izložba slika Dragana Milosavljevića, akademskog slikara iz Kamenova, otvorena je 24. 04. 2009. u 20:00 sati. Izložbu je otvorila Anđelka Stanisavljević, istoričar umetnosti i direktor Muzeja. Izložba je organizovana u saradnji s Kulturno-prosvetnim centrom iz Petrovca na Mlavi. Trajala je do 12. 05. 2009. godine.

“…Čak i površni susret sa skorašnjim slikarskim ostvarenjima Dragana Milosavljevića može da izazove nedoumicu oko bitnih motivskih energija; reklo bi se da je on već u ovoj uslovno rečeno fazi suvereno istupio sa ogromnom voljom da udje namah u srž pikturalnosti, što je i učinio, i to nezavisno od pastuoznih varijacija predela ili pak jakih akvarelskih tvorevina, do maksimalno zasićenih, pa ipak transparentnih i sočnih. Njegov predeo krije tajnu likovnih iskaza po najviše zbog dinamičke i zgusnute procedure, ali pobudjuje na prisno razmišljanje o razlici izmedju ikone i ideje, teme i realizacije, “istine u bojama” i objektivnosti u umetnosti, dovršenosti i punoj iskazanosti, njegova slika počiva na prepoznatljivom šematskom krrugu, ali sve ostalo je čista ekspresija i enerija, koja čak poriče svoju početnu poziciju. Iz tog razloga njegov likovni svet iz korena crpi viškove energija koje se javljaju kao dragocena supstanca i vizuelno bogatsvo koje nije prvi utisak već zrela pozicija, već znatno, razložno, razbokorivanje uočene stvarnosti, osetljive kaptivaže složenih senzacija. Dragan Milosavljević je ovaj stupanj sopstvenih dostignuća ugradio u već gotovu gradjevinu, ali ono što je iznedrio to je suvereno dato. Zgusnuti kolorit to je njegova deviza; ali tek u akvarelu moćno deluje njegov raspon plastičke izražajnosti…”

Dušan Đokić, likovni kritičar