Izložbu „Nove fotografije u Legatu Stanka Kostića“, 10. septembra 2016. godine, otvorili su Žaklina Perić, v.d.direktora Zavičajnog muzeja i Stanko Kostić, likovni umetnik fotografije.

Izložba predstavlja dopunu „Legata Stanka Kostića“ koji se čuva u okviru likovne zbirke petrovačkog muzeja. Legat sada čine 52 dokumentarno – umetničke fotografije iz različitih ciklusa u okviru Kostićevog stvaralaštva, koje svedoče o starim zanatima koji polako nestaju, narodnom graditeljstvu u ruralnim sredinama, prirodnim lepotama i prirodnim dobrima Braničevskog okruga, narodnim običajima i verovanjima Srba i Vlaha i istočnoj Srbiji.

Ovom prilikom predstavljena je dopuna legata u vidu 21 nove fotografije i dela dokumetnacije o umetničkom radu Stanka Kostića kao fotografa, reportera, dizajnera, urednika i iskrenog entuzijaste čiji je cilj promovisanje kulturne i prirodne baštine istočne Srbije.