Od 21. maja do 24. juna 2016. godine, u Zavičajnom muzeju – Petrovac na Mlavi, gostovala je izložba prirodnjačkog muzeja u Beogradu „Staro i nestalo voće Srbije“. Na taj način nastavljena je saradnja između Zavičajnog muzeja u Petrovcu i Prirodnjačkog muzeja u Beogradu, uspostavljena 2014. godine predstavljanjem izložbe „Čuvari prošlosti“.

Za razliku od prošle godine, kada je petrovačka publika mogla da se upozna sa „Nebeskim lovcima“, pticama grabljivicama sa našeg podneblja, ove godine je pažnja usmerena na domaće voće. Najmlađi posetioci Zavičajnog muzeja, deca predškolskog i školskog uzrasta, zbog kojih se prevashodno prirodnjačke izložbe organizuju, uživala su još jednom u svom Muzeju i izložbi koju potpisuje viši kustos Prirodnjačkog muzeja Aleksandra Savić.